V roce 1992 absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě prof. Františka Malotína, dále pak studovala ve Francii (prof.Ch.Lardé) a absolvovala mistrovské kurzy u Jamese Galwaye. K nejdůležitějším soutěžním oceněním patří 1. cena v mezinárodní soutěži "Concertino Praga", 3. cena v mezinárodní soutěži vítězů evropských soutěží "Pacem in terris" v Německu a v mezinárodní soutěži "Pražské jaro" získala "Cenu hlavního města Prahy". V září roku 2000 získala jako první Evropanka Special Prize v prestižní soutěži "Web Concert Hall Competition" v New Yorku. Působila jako první flétnistka a solistka orchestrů Virtuosi di Praga a Symfonického orchestru hl.m.Prahy FOK.


Má za sebou řadu koncertních sólových vystoupení s našimi i zahraničními orchestry / Francie, Německo, Řecko, Španělsko, Rakousko, USA, Japonsko, U.A.E, Rusko, Gruzie, Litva ... /, je častým hostem významných festivalů (Pražské Jaro, Mitte Europa, Paláce St.Peterburgu...atd).

V roce 2009 byla vybrána prestižní americkou agenturou ConcertArtist k zastupování v USA. V rámci amerických turné již vystoupila např. v Czech Center v New Yorku a na mnoha festivalech v USA.

V posledních letech je též vyhledávanou porotkyní národních i mezinárodních soutěží. (Concertino Praga, Soutěž Pražského Jara, Eurovizní soutěži mladých hudebníků spolupořádané Českou televizí, Novohradská flétna….)


V současné době se věnuje rozsáhlému projektu, který mapuje velmi zajímavé téma - tvorbu žen skladatelek. V České republice projekt zazněl v rámci komorní řady České filharmonie, dále byl prezentován na velmi úspěšném turné v USA, Rusku, Německu a Litvě.

V roce 2013 ocenění „Žena regionu Středočeského kraje“ pořádané pod záštitou Senátu.


Stala se zakladatelkou unikátního orchestru Queens of Classic.

Žofie Vokálková vede pravidelně mistrovské kursy a absolvuje sólová koncertní turné v Evropě, USA a Japonsku.

Je pravidelným hostem Adventních koncertů na ČT 1 a dále jsme ji měli možnost vidět v televizních pořadech a dokumentech jako Bez limitu, Terra musica, Sama doma a dalších…..

Na svém kontě má více než desítku solových a komorních CD.


www.zofievokalkova.cz